Sıkça Sorulan Sorular

PSİKOTERAPİ NEDİR?
Uzmanlar tarafından uygulanan  bireylerin psikolojik, duygusal ve davranışsal sorunlarını çözmeyi ve ruh sağlığını korumayı amaçlayan sistemdir.

PSKOLOJİK DESTEĞE İHTİYACIM VAR MI?
İçinde bulunduğunuz ruh haliniz normal yaşam düzeninizi bozmakta veya zorlanmakta iseniz ; iş hayatınızı evlilik ve aile yaşantınızı olumsuz etkiliyorsa, günlük basit işleri bile yapmakta zorluk çekiyorsanız, bazı olumsuz düşünce ve düşünce kalıplarınız size huzursuzluk veriyorsa destek almanız önerilir.

PSİKOLOG VE PSİKOLOJİK DANIŞMAN İLAÇ VEREBİLİR Mİ?
Psikolog veya psikolojik danışman uzmanlığı gereği ileç yazmaz psikoterapi yöntemleri ile problemin ruhsal boyutu ile çalışır.

PSİKOTERAPİDE KONUŞULANLAR GİZLİ KALIR MI?
Seans içerisinde konuşulanlar kesinlikle gizlidir. Üçüncü bir şahıs ile paylaşılması için şahsın onayı veya mahkeme kararı gerekir. Ancak kişi ve kişilerin yaşamını tehdit eden bir durum var ise gerekli kurumlar ile paylaşılabilir.

PSİKOLOG MU  PSİKİYATRİST Mİ TERCİH ETMELİYİM?
İki kurumda işbirliği içinde çalışmaktadır. Herhangi bir destek yardım ihtiyacınızı almaya başladığınızda psikolojik danışmanınız veya psikiyatristiniz sizi yönlendirecektir. İlaç ve psikolterapiyi birliktede kullanmak gerekebilir.
 

Duyurularımızdan haberdar olabilirsiniz!